Főoldal > Sport > Volvós hétvégi győzelmek

Volvós hétvégi győzelmek

Thed Björk megszerezte első futamgyőzelmét a Túraautó-világbajnokság kínai versenyhétvégéjén. A sanghaji elsőség mellett Richard Göransson sikerének is örülhettek a márka rajongói, aki révén zsinórban a negyedik éve nyert a Volvo a Svéd Túraautó Bajnokságban.

“Micsoda verseny és micsoda győzelem! Nagyszerű érzés a sok verejték és könnycsepp után, amit a csapat ejtett idén. Úgy tekintek ezen elsőségemre, mint kezdő karrierem egyik legjobbjára” – mondta Thed Björk.

volvo-sanghaj1

Björk hatodikként kezdte a nyitófutamot, majd új körrekordot állított, hogy megelőzhesse Michelisz Norbertet az utolsó kör utolsó kanyarjában. A duó többször is összeért már korábban, azonban a végén a Hondának a hátsó lökhárítója szakadt le, a Volvónak a felfüggesztése tört el. Ennek ellenére a svéd márka megünnepelhette első világbajnoki győzelmét.

“Sokkal gyorsabb voltam Norbinál, aki remekül védekezett. Voltak kisebb koccanások, de elhatároztam, hogy megelőzöm, és sikerült is. Leírhatatlan élmény győzelemmel zárni egy futamot!” – mondta Thed Björk. A pilóta így mindössze 20 pontos lemaradásban van az összetettbeli tizedik helytől.

volvo-sanghaj2

Fredrik Ekblom a Polestar Cyan Racing tesztprogramjából tért vissza. A háromszoros STCC-bajnok mindkét futamon pontszerző helyen végzett, sorrendben a 8. és a 6. pozíciókban.

“Nagyon jó hétvégét zártunk részemről is, de különösen Thed szempontjából. Megszerezte csapatunk első győzelmét. Jó volt látni, ahogy megtérül a rengeteg befektetett munkánk, és hogy jó irányba fejlődünk” – mondta Fredrik Ekblom.

“Csodálatos hétvége volt a Volvo számára fantasztikus versennyel és győzelemmel. Sok vendégünk látogatott ki a futamra, és számos kereskedelmi tevékenységünk fűződött az eseményhez, így természetesen különleges volt számunkra, hogy nyertünk. Új morális lendületet kapott a keményen dolgozó csapat is, akik azért fáradoznak, hogy jövőre a bajnokság élbolyába kerülhessünk” – mondta Alexander Murdzevski Schedvin, a Polestar motorsportért felelős igazgatója.

A következő, utolsó szezonbeli megmérettetésre Katarban kerül sor november 23-25-én.

1 José María López Citroën C-Elysée 361 pont

2 Yvan Muller Citroën C-Elysée 235 (-126)

3 Tiago Monteiro Honda Civic 204 (-157)

4 Norbert Michelisz Honda Civic 190 (-171)

5 Rob Huff Honda Civic 180 (-181)

11 Thed Björk Volvo S60 89 (-272)

13 Fredrik Ekblom Volvo S60 45 (-316)

15 Néstor Girolami Volvo S60 12 (-349)

Polestar detail shots

A Polestarról

A Polestar a Volvo Cars teljesítményorientált márkája. A cég 1996-ban született meg versenycsapatként, majd számos bajnokságban ért el sikereket több Volvo modellel is. 2009-ben a Polestar teljesítményorientált termékeket dobott piacra. Az első sportautó –  a Volvo S60 és V60 alapjaira építve – 2014-ben látott napvilágot. 2015-ben a Volvo Cars felhasználta a Polestar erőforrását, amely erős elkötelezettségre utal a hiteles és prémiumszintű teljesítmény nyújtásában.

A Cyan Racingről

A Cyan Racing a Polestar motorsportbeli partnere. A vállalat Christian Dahl tulajdonában áll, és a Polestar versenytevékenységét kezeli. A Cyan Racing, korábbi hnevén Polestar Racing, öt STCC-s bajnoki címet és hét csapatelsőséget szerzett a Volvo 850, S40, C30 és S60 modellekkel.